Malé Antily - plavba s českým delegátem

Plavba s českým delegátem - Malé Antily leden/únor 2018

V sobotu 27.1.2018 jsme se vypravili s klienty z Prahy z letiště Václava Halva do Fort de France (Martinik). Z tohoto krásného ostrova jsem se vydali na plavbu s MSC Fantasia na 14 nocí po karibských ostrovech.

Guadeloupe

První den plavby jsme zavítali na Guadeloupe, kde jsme začali zlehka po dlouhé cestě a to odpočinkem na lodi a procházkou po měste Pointe a Pitre. Vzhledem k tomu, že byla neděle, vládla ve městě poklidná atmosféra.

Svatá Lucie

Další zastávkou byla Svatá Lucie, konkrétně přístavní město Castries. Počasí nám oproti původní předpovědi celkem přálo :-). Navštívili jsme pláž poblíž letiště, ochutnali místní kuchyni a pořídili snímek naší MSC Fantasia z pěkné vyhlídky.

Barbados

Zatím nám počasí nejvíce přálo právě na dnešní zastávce na Barbadosu, kde jsme navštívili deštný prales, potkali se s jeho obyvateli opicemi Zelenými a nasáli atmosféru pravé džungle. Výlet jsme zakončili pobytem na plaži v zátoce Carlisle a ochutnávkou místního rumového punče.

Trinidad

Dnes jsme dopluli do nejjižnější destinace naší plavby a to do Trinidadu. Dnešním programem byla návštěva mangrovových bažin. Při projížďce motorovým člunem jsme měli možnost vidět různé druhy ptáků jako například plameňáka, ibise červeného a další. Když nás překvapil déšť, celá posádka lodi se mohla ukrýt pod plachtu (za „odměnu“ jsme si ji museli vlastnoručně podržet).

Grenada

Grenada - další zastávka na naší plavbě. Tento ostrov nás učaroval a to zejména svou nádhernou přírodou, milými lidmi a průzračně čistým mořem. Celodenní výlet začal návštěvou vodopádu ve vnitrozemí, dále jsme pokračovali do továrny na zpracování muškátových oříšků, následně proběhla návštěva továrny na čokoládu. Výlet jsme zakončili na nádherné pláži Grand Anse.

Svatý Kryštof a Nevis

Svatý Kryštof a Nevis - my jsme dnes volili Svatého Kryštofa a návštěvu pláže South Frigate Bay a jejich malých opičích obyvatel. Cestou na tuto nádhernou pláž jsme udělali zastávku na vyhlídku na kopci Timothy Hill, kde je možnost současně vidět jak Atlantský oceán, tak i Karibské moře.

Martinik

První polovina plavby je za námi a my jsme se dnes vrátili na Martinik do Fort de France, kde jsme byli celý den. Se skupinou jsme si vyšli na procházku po městě k pevnosti a pláži s leguány, která se nachází přímo pod ní. Přes centrum města jsme se pak vrátili na oběd na loď. Druhou polovinu dne pak skupina většinou strávila odpočinkem na lodi a nebo na pláži.

Guadeloupe

Podruhé jsme navštívili Guadeloupe a tentokrát naše cesta vedla na malý ostrůvek Ilet du Gosier, kam jsme se dopravili katamaránem. Během plavby katamaránem jsme dostali místní ovoce a rumový punč. Užívali jsme si krásného moře s průzračnou vodou a nechyběla ani vyhlídka z majáku.

Antigua a Barbuda

Další zastávkou naší Karibské plavby byla Antigua a Barbuda. My jsme kotvili na ostrově Antigua a s místní průvodkyní, která nám v autobuse občas i zazpívala, jsme navštívili dům místních obyvatel, ananasovou plantáž a výlet jsme zakončili pobytem na nádherné pláži, kde jsme dostali místní oběd a opět oblíbený drink rumový punč.

Svatý Vincenc a Grenadiny

Další zastávka byl Svatý Vincenc a Grenadiny. Na ostrově Svatého Vincence jsme navštívili vodopád a vesničku Walliabou, kde se natáčeli piráti z Karibiku.

Dominikánská republika

Dominikánská republika a výlet rychlým člunem na ostrov Saona. Myslíme, že není potřeba slov, foto hovoří za vše...

Tento web používá soubory cookie, díky kterým může poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s těmito podmínkami souhlasíte.