Kuba- plavba s čeký delegátem

Plavba lodí s českým delegátem - Kuba listopad 2017

Plavba s delegátem Kuba a Západní Karibik – den první. Zájezd začal v sobotu ráno na letišti Václava Havla v Praze, kde skupina vyrazila směr Havana, Kuba. Po příletu jsme se přesunuli na loď MSC Opera, která na náš již čekala v přístavu.

Kuba - Havana

V neděli ráno jsme společně vyrazili na procházku po staré Havaně, kde jsme mohli poznat místní kulturu a architekturu, ochutnat Mochito či Daiquiry v barech, kde sedával i Ernesto Hemingway. Na jedné straně Havana nabízí nádherná náměstí s upravenou zelení, plnými bary s živou hudbou a tancem. Na druhou stranu místní obyvatelé převáženě žijí v takových podmínkách, které si jen těžko v dnešní době lze představit. Fotografie mluví za vše…

Mexiko - Costa Maya

První zastávkou na plavbě z Havany byla Costa Maya v Mexiku, kde jsme navštívili mayské památky v nalezišti Kohunlich. Na cestě zpět jsme zastavili také u přírodího divu Cenote, typického pro tuto oblast.

Belize - Belice City

Další den plavby jsme zakotvili poblíž Belize City a tendrem jsme se přesunuli do města, kde nás čekal výlet na malý ostrůvek v Karibském moři. Na ostrůvku jsme měli možnost šnorchlování, ochutnávku karibského rumu a místní kuchyně.

Honduras - Isla de Roatan

Roatán, menší ostrov patřící Hondurasu nabízí návštěvníkům nádherné pláže a my jsme jednu z nich, pláž West Bay, navštívili. Během pobytu na pláži jsme měli možnost okusit tropický déšť, který jak nečekaně přišel, tak rychle odešel.

Mexiko - Cozumel

Poslední zastávkou na plavbě byl Cozumel v Mexiku, kde jsme měli možnost ochutnat místní nápoj tequila a nahlédnout do procesu výroby. Po degustaci jsme absolvovali prohlídku města, kterou jsme zakončili návštěvou pláže Palancar s nádherně modrou průzračnou vodou. Připomínku hurikánu, které sužují tuto oblast, nám ukázal místní průvodce.

Kuba - Havana a Varadero

Po plavbě nás čekalo jako završení celého zájezdu pobyt na Varaderu na Kubě. Cestou na Varadero jsme si udělali zastávku ve staré továrně na doutníky, na náměstí Revolucionářů a rovněž ve vesničce, která inspirovala Hemingwaye k napsání novely Stařec a moře. Měli jsme možnost také ochutnat místní koktejly. Zájezd jsme završili pobytem na 3 noci v 5* hotelu na Varaderu s all inclusive.

Tento web používá soubory cookie, díky kterým může poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s těmito podmínkami souhlasíte.