Karibik - plavba s českým delegátem

Plavba lodí s českým delegátem - Karibikem z Miami leden 2017

Dnes jsme po třech dnech strávených na Miami vyrazili se skupinou na plavbu po Karibiku. Dny strávené na Miami jsme prožili naplno.

Florida - Miami a Everglades

Na programu byla projížďka metromoverem v Downtownu, návštěva kubánské čtvrti završená odpočinkem na Miami Beach. Večery jsme trávili na Ocean Drive. Nenechali jsme si ujít ani projížďku na vznášedlech v národním parku Everglades, kde jsme viděli aligátory v bažinách v jejich přirozeném prostředí. Teď nás čekají dva dny relaxace a pohody na lodi MSC Divina. Pak se již těšíme na Portoriko a jeho San Juan.

Portoriko - San Juan

První zastávkou na plavbě po Karibiku bylo Portoriko. Loď nám kotvila v přístavu San Juan u starého města. Krásný slunečný den jsme strávili procházkou po městě a prohlídkou staré vojenské pevnosti. Poté, co jsme se přes oběd občerstvili na lodi, jsme se vydali společně na pláž, kde jsme prožili koupací a opalovací odpoledne.

Svatý Tomáš - Charlotte Amalie

Ostrov Sv. Tomáš nás dnes ráno přivítal jasnou oblohou a příjemnou teplotou okolo 30°C. Na celodenním výletě jsme objevovali taje podmořského života ostrova v parku Coral World. Koupali jsme se jak v Atlantickém oceánu, tak i v Karibském moři a prozkoumávali nákupní možnosti centra hlavního města Charlotte Amalie. Měli jsme možnost ochutnat i banánové daiquiry v baru, kde byl tento drink vymyšlen.

Svatý Martin - Philipsburg

Další zastávkou na naší devítinoční plavbě po Karibiku byl Sv. Martin. Ostrov s 86 tisíci obyvateli, který si mezi sebe rozdělili Holanďané a Francouzi je dodnes pod nadvládou těchto zemí. Představuje tak kousek Evropy v Karibském moři. Zde jsme se vydali na světově proslulou pláž Maho, těsně sousedící s mezinárodním letištěm, kde letadla přistávají nad hlavami koupajících se turistů. Při startu letadel jsme měli co dělat, abychom se udrželi na nohou. Opravdu netradiční zážitek.

Dominikánská republika - La Romana

V Dominikánské republice jsme se z přístavu La Romana vydali do parku v Punta Cana, kde nás čekalo plavání s delfíny a jako bonus pusa od lachtana. Navzdory ne úplně slunečnému počasí se výlet vydařil a přinášíme pár fotek z dovádění skupiny.

Bahamy - Nassau

Poslední zastávkou na naší plavbě Karibikem byly Bahamské ostrovy, přístav Nassau. Zde jsme měli příležitost na vlastní kůži prozkoumat podmořský život při šnorchlování. Projeli jsme se kolem sídel celebrit. Viděli jsme například honosnou vilu Chucka Norrise. Zavítali jsme na Paradise Island, kde jsme si prohlédli luxusní rezort Atlantis a užili si poslední koupání v Atlantickém oceánu.

Tento web používá soubory cookie, díky kterým může poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s těmito podmínkami souhlasíte.