Miami a Karibik - plavba s českým delegátem

Plavba s českým delegátem - Miami a Karibik březen 2018

Druhá letošní plavba Karibikem začala ve středu 7.3.2018 odletem z Prahy do Miami. Po třech dnech na Miami jsme se vydali s nejnovější lodí MSC Seaside od plavební společnosti MSC Cruises na týdenní okruh Karibikem.

Florida - Miami, Everglades a Orlando

Přinášíme Vám report ze zájezdu po Miami a plavbě Karibikem s českým delegátem. Ve středu odpoledne jsme se skupinou přiletěli do Miami. Ve čvrtek nás čekal výlet na Everglades za aligátory žíjícími zde ve volné přírodě. Páteční den jsme strávili návštěvou Kennedyho vesmírného střediska nedaleko Orlanda. Zde jsme měli možnost vidět odpaliště raket, vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je být při startu raketoplánu i jak se cítili astronauti mířící na Měsíc. Dnes užíváme poslední okamžiky na pláži Miami Beach, než se vydáme nalodit se na krásnou novou loď MSC Seaside.

Jamajka - Ocho Rios

Pondělí jsme strávili na ostrově Jamajka v okolí přístavu Ocho Rios. Zde jsme se skupinou vydali na oblíbený výlet na vodopády na řece Dunn, kde jsme měli možnost vyšplhat se celým vodopádem. Projeli jsme se také deštným pralesem a zastavili na vyhlídce, odkud byl celý přístav jak na dlani. Den jsme zakončili na pláži kousek od přístavu, odkud jsme měli nádherný výhled na loď.

Kajmany - Georgetown

Úterní den jsme strávili na ostrově Grand Cayman v blízkosti městečka George Town. Nedaleko od přístavu se nachází světoznámá pláž Seven Mile Beach, kam jsme se skupinou vydali. Bohužel nám úplně nepřálo počasí a zažili jsme i pravý tropický déšť. Pláž je dlouhá téměř 9km s bílým pískem a průzračnou vodou. Odpoledne se nám trochu vyčasilo a tak jsme měli možnost se v této krásné vodě i vykoupat.

Mexiko - Cozumel

Cozumel, mexický ostrov nás přivítal příjemným slunečným počasím. Vydali jsme se na projížďku po ostrově, po kterém vede jedna jediná silnice. Zastavili jsme v muzeu na výrobu tequily, kde nám ukázali, jak se vyrábí pravá organická tequila, kterou jsme měli možnost i ochutnat. Pak jsme se vydali na projížďku po neobydleném východním pobřeží, kde jsme zastavili také na pláži se vykoupat. Nakonec jsme výlet završili prohlídkou vesničky El Cedral, kde se nachází pozůstatek mayského chrámu a první katolický kostel na ostrově.

Mexiko - Costa Maya

Poslední zastávkou po Karibiku byla Costa Maya nacházející se na mexické pěvnině. Zde jsme navštívili mayské památky Chacchoben. Výlet jsme zakončili pobytem na pláži Mahahual poblíž přístavu.

Tento web používá soubory cookie, díky kterým může poskytovat, chránit a zlepšovat služby. Používáním tohoto webu s těmito podmínkami souhlasíte.